četrtek, 13. avgust 2009

Slovenija premagala San Marino

Reprezentanca Slovenije je v prvem krogu kvalifikacij za svetovno prevenstvo premagala San Marino kar s 5:0.

Tekma je že od prve sekunde postregla s premočjo Slovenije.

V 19. minuti je Ljubijankič z leve strani poslal žogo v sredino do Roberta Korena, ta pa je z nogo žogo usmeril v mrežo gostov.

V 39. minuti je za vodstvo z 2:0 po lepem predložku Jokiča z glavo natančno meril Radosavljevič.

V 47. minuti je veliko priložnost zapravil Ljubijankič, ki je z neposredne bližine zgrešil gol nasprotnika.

Novakovič je v konici napada videl Korena, ki je z roba kazenskega prostora z desnico povišal na 4:0.

Po izjemni podaji Novakoviča je za končni rezultat 5:0 zatresel mrežo še Ljubijankič.

Slovenija se je tako prebila na tretje mesto v kvalifikacijski skupini 3

"Sem zelo zadovoljen, saj so fantje pokazali veliko želje in agresivnosti. Lahko bi dali kakšen gol več. Igrali smo brez udarnih napadalcev, javnosti pa smo pokazali Velikonjo