četrtek, 6. avgust 2009

NK Maribor : FC Zürich 0:3

Maribor - Nogometaši Züricha so v Ljudski vrt zasejali razočaranje. Na povratni tekmi tretjega kroga kvalifikacij
za ligo prvakov so s 3:0 premagali Maribor.

Glavni sodnik: Lauren Duhamel
Pomočnika: Stephane Duhamel in David Benech

Stadion Ljudski vrt, 12.000 gledalcev

Skoraj nihče izmed gledalcev, ki so v Ljudskem vrtu stiskali pesti za Maribor, ni verjel v črni scenarij. Redki so bili, ki so pred srečanjem napovedali neodločen izid, večina je bila trdno prepričana v zmago svojih ljubljencev.

Predložek Vonlanthen, v skoku pa najvišji Nikci, ki je z glavo natančno usmeril žogo v levi zgornji kot.

''Pred povratno tekmo sem bil velik optimist. Morali bi prejeti le manj zadetkov in že bi se uvrstili naprej. Zelo sem razočaran, lahko rečem da najbolj, odkar sem član Maribora, a zdaj moramo čim prej povzdigniti glave. Pred nami so še kvalifikacije za ligo Europa, hkrati pa moramo postati državni prvaki.
Na voljo bo še dovolj tekem.
''

Marcos Magno Morales Tavares, nogometaš Maribora

''Najbolj žal mi je napredovanja, ker smo imeli dober rezultat. Enostavno nismo zdržali. Prisotno je razočaranje, a nimamo kaj. Švicarji so bili boljši, enostavno jim moramo čestitati,''

Zoran Pavlovič, nogometaš Maribora

''Želeli smo si nekaj povsem drugega. Vsaj po tem, kar smo dosegli v Zürichu. Vedeli smo, da igramo proti ekipi, ki zna igrati nogomet. Tokrat je Zürich imel veliko manj priložnosti, a je bil bolj natančen. Žal se nam je pripetila zadnja minuta prvega polčasa. Imeli smo lepo priložnost in kot. Fantje so se 'zaleteli', pustili veliko prostora, kar so gostje spretno izkoristili in povedli z 2:0. To je bil šok. Fantje so v začetku drugega polčasa igrali bolje, bili blizu dosega zadetka, v 76. minuti pa prejeli še en zadetek. Pokazali so premalo energije na igrišču, da bi lahko naredili kaj več. Potrebujemo take tekme, da se nabirajo izkušnje, to je dobrodošlo, ni nam pa všeč tak splet okoliščin. Potrebno je priznati, da je bil nasprotnik v teh dveh tekmah boljši. Imajo več tekem v Evropi kot mi. Mi smo izgubljali preveč žog in imeli premajhno posest žoge. To pa zaradi prevelike želje, saj je hotel vsak odigrati zadnji pas.''